خواص آرایشی-بهداشتی گلبرگ زعفران

گل زعفران شامل سه قسمت کلاله، پرچم و گلبرگ می باشد. کلاله، زعفران تجاری به همراه ریشه زعفران است. پرچم بخش گرده ی زعفران است و بخش بنفش رنگ که کلاله و پرچم را احاطه کرده گلبرگ زعفران میباشد. گلبرگ زعفران از نظر مواد معدنی دست کمی از خود زعفران ندارد و خواص بیشماری را برای بدن به وجود می آورد. بخشی از این مواد معدنی شامل : آنتوسیانین ها، فلاونوئیدها، گلیکوزیدها ، آلکالوئید، کائمفرول، پروتئین، فیبر و چربی می باشد. عناصر معدنی موجود در گلبرگ شامل : سدیم، پتاسیم، مس، آهن، منیزیوم، روی، فسفر می باشد.
خواص گل زعفران برای پوست صورت، اکسیر جوانی و کند کردن روند پیری آنتی اکسیدان ها هستند که به صورت فراوان در گلبرگ زعفران یافت می شوند. از این خاصیت گلبرگ زعفران برای پوست صورت و جلوگیری از ایجاد چین وچروک صورت هم می توان بهره برد.
همچنین گلبرگ زعفران در تهیه کرم های آبرسان برای پوست، کرم های ضد چروک پوست، کرم های دور چشم و تهیه سایه چشم استفاده می شود. امروزه در تهیه شامپو های گیاهی نیز از این گلبرگ ها استفاده می شود.

مطالب مرتبط

خرید زعفران با کیفیت، به صرفه و اقتصادی

جهت خرید محصولات زعفران راونگ به فروشگاه آنلاین راونگ مراجعه کنید. همچنین جهت خرید عمده زعفران با بخش فروش و بازرگانی زعفران راونگ تماس بگیرید.